Inspiracje

Jak urządzić atrakcyjne pokoje dzienne?

pokój dzienny inspiracje

Salon, czasem nazywany pokojem gościnnym, to miejsce obecne praktycznie w każdym domu czy mieszkaniu. To tutaj witamy gości, organizujemy przyjęcia i spędzamy czas wolny z bliskimi.

Piękny pokój dzienny stanowi również wizytówkę i świadectwo dobrego smaku gospodarza. Dlatego warto zadbać o unikatowy wystrój i styl, który przypadnie nam do gustu i wyposażyć go w takie meble jak fotele rozkladane. Ponadto, nie zapomnijmy o komfortowym i praktycznym urządzeniu salonu. Jak stworzyć ładny i funkcjonalny pokój dzienny? Oto nasze wskazówki, na co zwrócić uwagę podczas aranżacji.

Projektowanie salonu

Zaczynając planowanie aranżacji pokoju dziennego, możemy skorzystać z usług projektanta wnętrz. To osoba z odpowiednim wykształceniem, wyczuciem estetyki i dużym doświadczeniem, co przełoży się na praktyczne pomysły i interesujące projekty. Taka współpraca daje gwarancję profesjonalnego rozwiązania dostosowanego do naszych potrzeb, jednak może być dość kosztowna. Dlatego wiele osób decyduje się na samodzielną aranżację wnętrza, która może dać dużo radości i satysfakcji.

Przystępując do projektowania salonu, warto zaczerpnąć inspiracji z różnych gotowych aranżacji, aby określić pożądany kierunek. Porady i galerie wnętrz znajdziemy w sklepach meblowych, zarówno online, jak i stacjonarnych. Przeglądając blogi wnętrzarskie, katalogi producentów oraz strony z fotografiami salonów, dowiemy się, co jest aktualnie modne, jakie nowe, interesujące rozwiązania pojawiły się w aranżacji wnętrz i znajdziemy inspirację. Ułatwi nam to wyobrażenie sobie, co chcielibyśmy mieć w swoim domu czy mieszkaniu.

Kolory: kluczowe znaczenie

Przygotowując projekt salonu, musimy zastanowić się nad kolorystyką. Najlepiej, aby wybrane odcienie współgrały ze sobą i komponowały się z kolorami ścian, mebli oraz dodatków. W doborze koloru ścian mogą pomóc próbki, które pozwolą nam określić najodpowiedniejszy odcień dla danego pomieszczenia. Do ciemnych salonów zwykle stosuje się jaśniejsze barwy, a do jasnych – ciemniejsze. Kolory powinny też ożywiać otoczenie, aby pokój dzienny nie był zbyt monotonny. Warto wprowadzić kilka odcieni, które wzajemnie się dopełniają.

Meble: stylowe czy zgodne z gustem

Podczas projektowania wnętrza należy starannie dobrać meble, które znajdą się w salonie. Mamy do wyboru wiele kolekcji, w tym często wybierane klasyczne i nowoczesne – ostatnio szczególnie popularne w minimalistycznej wersji. Wszystko zależy oczywiście od naszych upodobań i stylu, w jakim chcemy urządzić pokój dzienny. Warto pamiętać, że salon to miejsce, gdzie spędzamy dużo czasu, dlatego powinniśmy czuć się w nim komfortowo. Styl glamour, art deco, nowoczesny, industrialny czy skandynawski – wszystko zależy od naszych preferencji estetycznych. Nie warto urządzać salonu jedynie z myślą o pokazaniu go gościom. Ważne jest, aby zaprojektować mieszkanie tak, aby było przytulne, wygodne i praktyczne dla nas. Wtedy z przyjemnością będziemy wracać do niego po ciężkim dniu pracy. Dlatego dobrze opracowany projekt to klucz do naszego zadowolenia. Tylko przemyślane podejście pozwoli nam stworzyć ładny pokój dzienny, który zachwyci naszych bliskich i jednocześnie będzie naszym azylem oraz miejscem, gdzie chętnie spędzimy czas.

Nasze sugestie:

Do wnętrz nowoczesnych pasować będą kolekcje takie jak Lyon, Linate, Toledo czy Novi. Jeśli cenią sobie bardziej stonowane klimaty, to dobrym rozwiązaniem może być wybór takich zestawów mebli jak Imperial, Cortina czy Summer.

Bardzo istotne jest, aby wybrana kolekcja mebli harmonijnie współgrała z dobranymi kolorami wnętrza. Interesującym pomysłem może być na przykład zestawienie białych mebli z kolekcji Visto z barwą morską lub turkusową. W ten sposób podkreślimy walory szafek i uzyskamy niebanalny efekt wizualny. Dodatkowo, stworzymy kontrast przyciągający uwagę i zainteresowanie gości.

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Comments are closed.

More in:Inspiracje