Inspiracje

Kuchnia na poddaszu z skosem – jak ją zaaranżować?

kuchnia na poddaszu

Skosy w pomieszczeniu dla wielu osób wydają się być przeszkodą, ale przy obecnych możliwościach na poddaszu z łatwością można urządzić nawet kuchnię. Dowiedz się o sprawdzonych metodach na kuchnię pod skosem.

Zastanawiasz się, jak zaaranżować kuchnię ze skosami? Skorzystaj z inspirujących pomysłów, które pomogą Ci urządzić przestrzeń na poddaszu.

Kuchnia ze skosami może być urokliwa i jednocześnie funkcjonalna.

Wystarczy trochę kreatywności i oryginalne podejście do aranżacji wnętrz. Niezależnie od tego, czy mówimy o dużej, otwartej przestrzeni czy niewielkim kącie, istnieje wiele rozwiązań, które mogą się okazać przydatne podczas urządzania kuchni na poddaszach.

Bądź sprytny, czyli jak urządzić małą kuchnię na poddaszu?

Na początek największe wyzwanie – malutka kuchnia na poddaszu. Przestrzeń jest ograniczona, a dodatkowo rozmieszczenie kluczowych mebli jak krzesla do jadalni i urządzeń utrudnia obecność skosów. Jednak wysiłek się opłaca, ponieważ pomieszczenia na poddaszu z oknami dachowymi są jednymi z najlepiej doświetlonych w całym domu. Nic tak nie wpływa na nastrój podczas gotowania jak dużo naturalnego światła.

Jak więc rozpocząć urządzanie małej kuchni na poddaszu?

Jeśli na ustawienie mebli kuchennych przeznaczona jest tylko jedna ściana, trudno o tradycyjny trójkąt roboczy w kuchni. W takiej sytuacji warto najpierw zaplanować rozmieszczenie najistotniejszych elementów, tj. zlewozmywak, blat roboczy, piekarnik z płytą lub kuchenką oraz lodówkę. Zwykle układ małej kuchni na poddaszu prezentuje się właśnie w tej sekwencji. Najbliżej okna, przy skosie, umieszcza się zlew wraz z miejscem na suszenie naczyń. W środku kuchni najlepiej wykorzystać miejsce na obieranie, krojenie i przygotowywanie produktów. Następnie dobrze usytuować sprzęt do gotowania, a przy ścianie naprzeciwko skosu umieścić lodówkę. Dzięki temu nie trzeba ograniczać się w kwestii wyboru wysokiej chłodziarki, a ewentualny brak światła rekompensuje oświetlenie w lodówce.

W przypadku małej kuchni ze skosem o ograniczonej przestrzeni najlepiej skupić się na maksymalnym wykorzystaniu dostępnej powierzchni. Przydatne będą wysokie szafki wiszące, sięgające aż do sufitu. Pod blatem sprawdzą się inteligentne systemy szuflad IKEA, które umożliwią przechowywanie w szafkach jak największej liczby garnków, filiżanek, talerzy, sztućców itp.

Nowoczesna kuchnia na poddaszu – jakie rozwiązania zastosować?

Urządzanie kuchni ze skosami to doskonała okazja do wyboru innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą na efektywne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Jednym z takich pomysłów może być zastąpienie tradycyjnych, zamykanych szafek kuchennych przez otwarte półki. Nawet najbardziej stylowe fronty szafek w zbyt dużej ilości mogą sprawić, że kuchnia na poddaszu będzie wyglądać na mniejszą, niż jest w rzeczywistości. Wybierając otwarte półki, można nie tylko optycznie powiększyć pomieszczenie, ale również wprowadzić ciepły, domowy nastrój. Ustawienie na półce ulubionych kubków nada kuchni indywidualnego charakteru. Nowoczesna aranżacja kuchni na poddaszu to również możliwość zastosowania interesujących rozwiązań oświetleniowych. Można wykorzystać praktyczne lampy punktowe, nowoczesne diody LED czy efektowne inteligentne oświetlenie wnętrza szafek. Oryginalna gra światłem może przynieść zaskakujące efekty.

Kuchnia z salonem na poddaszu – jak to zorganizować?

Poddasze domów jednorodzinnych to często duża, otwarta przestrzeń, która daje wiele możliwości aranżacyjnych. Zamiast oddzielać kuchnię od głównej części mieszkalnej, warto rozważyć połączenie salonu z kuchnią na poddaszu. Pod ścianą kolankową można np. zaaranżować część jadalną. Stół i krzesła bez problemu zmieszczą się pod skosem, a blat można efektownie podświetlić przy użyciu lampy stojącej. W przypadku odpowiedniej ilości miejsca pod skosem można ustawić szereg szafek kuchennych stojących z długim blatem. Światło słoneczne będzie padać bezpośrednio na blat roboczy, co ułatwi przygotowywanie potraw. W tym miejscu może być także zlew oraz zmywarka. Ściana prostopadła może służyć jako miejsce dla piekarnika, płyty indukcyjnej lub kuchenki.

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Comments are closed.

More in:Inspiracje