Inspiracje

Planujesz urządzenie kuchni połączonej z salonem?

salon z kuchnią inspiracje

Zwykle salon ma być najbardziej reprezentacyjnym miejscem w domu, jednak w rzeczywistości centrum codziennego życia często stanowi kuchnia. Może więc lepszym pomysłem jest kuchnia połączona z salonem? Poznaj inspiracje na kuchnię zintegrowaną z salonem!

Otwarta kuchnia to jeden z głównych trendów deweloperskich ostatnich lat. Takie połączenie przyciąga uwagę ze względu na praktyczne aspekty. Jak może wyglądać salon połączony z kuchnią? Inspiracje, które zebraliśmy, uwzględniają kilka popularnych, ale również nietypowych rozwiązań.

Otwarta kuchnia – jak ją urządzić?

Przeglądając projekty mieszkań czy domów, łatwo zdecydować się na otwartą kuchnię, która wpisuje się w współczesne trendy aranżacji wnętrz. Większym wyzwaniem jest jednak podjęcie decyzji, jak zaaranżować salon z kuchnią. Możliwości aranżacyjne są różnorodne, a opcji zagospodarowania przestrzeni jest wiele. Jak więc może prezentować się kuchnia otwarta na salon? Dla osób, które cenią sobie gotowanie w domu i jednoczesne uczestniczenie w życiu rodzinnym, otwarta kuchnia połączona z salonem to funkcjonalne rozwiązanie. Nie trzeba izolować się w oddzielnym pomieszczeniu, aby przygotować posiłek czy nawet zaparzyć kawę. Aranżacja salonu z kuchnią często opiera się na wyznaczeniu trzech stref w pomieszczeniu:

  • kuchennej,
  • jadalnej,
  • salonowej/wypoczynkowej.

Wiadomo, że kuchnia to przestrzeń pracy.

W trakcie gotowania blaty bywają brudne, a nie można pominąć również pary i unoszących się w powietrzu aromatów. Dlatego strefa kuchenna zwykle umiejscowiona jest w kącie pokoju, blisko wentylacji, aby podczas gotowania można było włączyć wydajny okap. Warto również zaaranżować kuchnię w pobliżu okna, chociaż w pomieszczeniach, gdzie okna umieszczone są tylko na jednej ścianie, ta przestrzeń jest zarezerwowana dla części salonowej.

Część salonowa – zaskakująco trudna do zaaranżowania przy kuchni połączonej z salonem Liczba mebli, które powinny znaleźć się w strefie salonowej, zależy od metrażu pomieszczenia. Jeśli salon zajmuje większą część pokoju, oprócz sofy, komody, krzesła do jadalni, witryny czy stolika RTV można umieścić dodatkowy stolik kawowy czy fotele. W przypadku mniejszych pomieszczeń, zbyt duża liczba mebli może łatwo sprawić wrażenie „zagracenia” przestrzeni, która ma być miejscem relaksu.

Alternatywą dla osób, które mają wątpliwości, czy połączenie salonu z kuchnią to dobre rozwiązanie, może być kuchnia częściowo otwarta na salon. Zwykle między kuchnią a salonem umieszcza się ściankę działową, która częściowo oddziela te pomieszczenia, choć z technicznego punktu widzenia to wciąż jeden pokój. W ten sposób można uzyskać większą prywatność podczas gotowania, ponieważ nie zawsze gospodarze chcą być obserwowani przez gości podczas przygotowywania wspólnego posiłku.

Jak prezentować się może nowoczesny salon połączony z kuchnią?

W nowoczesnych kuchniach z salonem można zastosować innowacyjne pomysły na stworzenie komfortowej przestrzeni dla domowników. Zamiast tradycyjnych rozwiązań, takich jak umieszczenie stołu między kuchnią a salonem, warto wybrać oryginalne aranżacje, np. z wykorzystaniem wyspy kuchennej. Jest to praktyczny mebel, który może być przedłużeniem blatu roboczego części kuchennej. Wnętrza industrialne i loftowe z połączoną kuchnią i salonem mogą przyjąć barowy charakter. Kuchnię można „zamknąć” dodatkowym blatem, przy którym znajdą się hokery lubp krzesła. W takich otwartych kuchniach interesującym sposobem na wyodrębnienie strefy kuchennej może być np. regał na wino lub niekonwencjonalna konstrukcja z modułowych regałów. Loftowe przestrzenie doskonale współgrają również z metalowymi stelażami, które pełnią funkcję dekoracyjną albo tworzą półotwarte kuchnie. Meblem oddzielającym kuchnię od salonu może być również po prostu duża sofa lub narożnik, swobodnie ustawione w centralnej części pokoju.

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Comments are closed.

More in:Inspiracje