Inspiracje

Salon: zieleń butelkowa i szarość. Odkryj najmodniejsze aranżacje

salon butelkowa zieleń i szary

Zastanawiasz się nad kompletną reorganizacją swojego salonu? Co powiesz na pokój dzienny w kolorze zieleni butelkowej z akcentami szarości? Ta uniwersalna kombinacja utrzymuje się na wysokich pozycjach wśród najważniejszych trendów wnętrzarskich! Z naszego artykułu dowiesz się, jak wpleść zieleń butelkową do wnętrza tak, aby doskonale współgrała z szarymi elementami.

Trend na celowniku: salon zieleń butelkowa i szary

Zieleń butelkowa i szarość doskonale się równoważą. Szarości są stonowane, a ciemna zieleń – wyrazista. Dzięki temu tworzą wnętrza pełne harmonii i spokoju, ale bez monotonii. To właśnie dlatego od jakiegoś czasu utrzymują się na szczycie najczęściej wybieranych duetów kolorystycznych, zwłaszcza w pokoju dziennym. W końcu to w salonie spędzasz większość czasu w ciągu dnia i zapraszasz gości, mając okazję pochwalić się nowoczesną aranżacją oraz cieszyć się nią samemu.

W jakich proporcjach zestawić intensywną zieleń z szarościami?

To zależy od kilku czynników:

  • wielkości pomieszczenia,
  • ilości wpadającego światła dziennego,
  • Twoich indywidualnych upodobań.

Podstawowa zasada jest prosta – ciemne kolory na dużych powierzchniach lepiej prezentują się w przestronnych wnętrzach. Niewielka powierzchnia wymaga jaśniejszej kolorystyki. Bywa jednak, że wnętrze wydaje się ciemne pomimo swojej przestronności. Może to być spowodowane tym, że okna wychodzą na północ lub są zbyt małe. W takim przypadku należy rozjaśnić przestrzeń, rezygnując z ciemnych ścian i mebli, koncentrując się na rozjaśnionych szarościach. Warto jednak zainwestować w dodatki w kolorze zieleni butelkowej.

Jeśli dysponujesz pomieszczeniem o skromnych rozmiarach, ale ciemnozielone dekoracje czy tekstylia Cię nie zadowalają, odważ się pomalować jedną ze ścian na zieleń butelkową, lub postawić w widocznym miejscu zielony fotel! Jeśli uznałbyś, że jednak nie był to najlepszy pomysł, zawsze możesz trochę zasłonić ścianę za pomocą szafki, witryny czy półki.

W kolejnej części artykułu podpowiemy Ci, jak wykorzystać połączenie zieleni butelkowej z szarością w salonach urządzonych w stylach: nowoczesnym, glamour oraz skandynawskim. Przedstawimy również wybrane meble w kolorach butelkowozielonym i szarym, a także dodatki z oferty BRW, które pomogą Ci zaaranżować pokój dzienny.

Nowoczesny salon z modną zielenią butelkową na tle szarości

Nowoczesny salon zwykle charakteryzuje się przewagą chłodnych barw, do których należą zarówno zieleń butelkowa, jak i szarość. Współczesne aranżacje zazwyczaj bazują na jasnych kolorach. Dlatego w takim wnętrzu powinny dominować na przykład popiele, szarości połączone z beżem, czyli popularny ostatnio kolor taupe. Zieleń butelkową wprowadzić najlepiej w formie dodatków, ewentualnie elementów mebli – wybranych frontów szafek czy szuflad.

Aranżacja salonu glamour z zielenią butelkową i szarymi akcentami

W pokoju dziennym w stylu glamour bardzo efektownie będzie prezentować się ściana w kolorze butelkowej zieleni. Styl glamour ceni blichtr i blask, a na tle ciemnozielonej ściany jeszcze wyraźniej zabłysną różne srebrne oraz złote detale, takie jak kinkiety ze srebrzystymi podstawami czy obrazy w złoconych ramach. Rozważ ciemnozielony dywan z złotymi geometrycznymi wzorami. Pomyśl o szarych aksamitnych zasłonach i srebrnych poduszkach dekoracyjnych. Masz wiele możliwości, pamiętaj tylko o umiarze.

Skandynawski pokój dzienny z zielenią butelkową i szarościami

W wystroju skandynawskim doskonale sprawdzą się zarówno butelkowozielona, jak i szara sofa. Będą harmonijnie współgrać z podłogą oraz meblami w naturalnym kolorze drewna z wyeksponowanym rysunkiem słojów i widocznymi sękami.

Podczas malowania czy tapetowania ścian oraz wyboru poszczególnych elementów wyposażenia, zadbaj o to, aby zieleń butelkowa nie zdominowała szarości. Salon w stylu skandynawskim musi być jasny.

What's your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Comments are closed.

More in:Inspiracje